» ADAM KAYALAR
TELEFONLARIMIZ
0324- 522 25 25
ibrahim DÖLEK
0532-257 94 62
Oğuzhan Dölek
0532-654 58 08
Anket
Sitemize nasıl ulaştınız?
Arama motorları
İnternet Reklamları
Arkadaş Önerisi
Sosyal Platformlardan
Diğer

ADAM KAYALAR

ADAM KAYALAR
 

 


 

                   Kızkalesi'nden Silifke'nin Hüseyinler Köyü'ne giden asfalt yolun 5. Km. sinde batıya ayrılan 2 Km. lik taşlık yolun sonunda Şeytan Deresi vadisine varılır. 

 

 

 

 


 

 

               Bu yöreye ulaşmak için Kızkalesi'nde bulunan Adamkayalar tabelasından kuzeye dönülür, Hüseyinler yolunun 7 kilometre ilerisinden sola sapan toprak yola girilir. Yaklaşık 2 kilometre kadar daha gittikten sonra, kabartmalara inilen merdiven basamaklarına ulaşılır. Merdiven basamakları derken,sakın kolay inilir sanmayın. Normal merdiven gibi değildir. İnerken ve çıkarken çok dikkatli olunmalıdır.

 

 

 

 


 

 

 

 

                  Adamkayalar'ın sol tarafında da iki adet kabir bulunmaktadır.Bu vadinin dik yamacında, kayaların yüzünde 9 niş içerisinde M.S II. yüzyıldan kalma 11 erkek, 4 kadın, iki çocuk ve bir dağ keçisi kabartması vardır. Bazı nişlerin alınlığında Roma kartalı kabartması görülür.


 

 

 

 

                  Kare şeklinde oyulan kayanın üzerine yapılan ücgen alınlık orayı ahşap bir ev görüntüsü verir.Buda ölünün diger yaşamda kullanacagı evi oldugunu gösterir.Bunlar statüsüne göre degişkenlik gösterir.Bazı yapılarda ücgen alınlıklar icerisine yapılan süslemelerin bayan mezarı oldugunu gösterir. 

 


 

 

 


 

 

 

Kumsal Apart Motel sizler için gezdi gördü. Sizlerinde gezip görmenizi tavsiye ediyoruz..........SAYGILARIMIZLA

 


 

 


 


 


Reklam Alanı